• centrum klidu a pohody
  • centrum klidu a pohody
  • centrum klidu a pohody
  • centrum klidu a pohody

FYTOČAJE

Uprostřed Sibiře leží jedinečné jezero Bajkal, které je nejhlubším jezerem na Zemi a je v něm obsaženo 20% všech světových zásob sladké vody. V samém středu hlubokých a křišťálově čistých vod Bajkalu leží tajuplný ostrov Olchon. Burjatské legendy nazývají Olchon srdcem posvátného jezera, o které neustále svádí boje dva bujné větry zvané Sarma a Barguzin. Neméně slavný je tento ostrov i v lidové medicíně. Dávní lékaři věřili, že léčivé byliny z Olchonu v sobě nesou zvláštní čarovnou moc. Vždyť právě na Olchonu se mocná energie Země, vystupující skrze bezedné hlubiny Bajkalu ze samotného srdce naší planety (hloubka Bajkalu je v oblasti Olchonu více než 1,5 km), spojuje s živou energií Slunce, která nikdy neopouští toto jedno z nejslunečnějších míst na světě. Fytočaje z této čisté oblasti Olchonu byly vytvořeny před více než 15 lety na podkladě prastarých burjatských receptur, které kloubí ty nejprospěšnější účinky bylin z ostrova Olchon a Přibajkalí. Mimo unikátních receptur se fytočaje ze Sibiřského zdraví vyznačují ekologickou čistotou a maximální čerstvostí výchozích surovin, což zajišťují nejen vlastní základny dodavatelů, ale i použití takových technologických postupů při přípravě, které zachovávají maximum prospěšných vlastností z těchto zdrojů.

Aminaj Em – Bylina života

Z mnoha burjatských pojmenování pro třezalku je Eminaj Em, což znamená bylina života. V burjatské medicíně je užíváno třezalky pro její působení na játra a žlučové cesty jak preventivně, tak i v léčbě.

Chcete-li zjistit více nebo se registrujte.


NAHORU

Sagan Dalia - Bílé křídlo

V překladu z burjatštiny "sagan-dailia" znamená "bílé křídlo". Tak dávní burjati nazývali některé bajkalské rostliny, které používali pro upevnění sil a zvýšení bojového ducha. Bohužel se vědcům nepodařilo zjistit, jaké konkrétní rostliny byly dávnými burjaty používány jako tonizující prostředky. A tak Sagan Dailia zůstal tajemnou legendou. Specialisté Vědeckého a inovačního centra korporace "Sibiřské zdraví" se pokusili zrekonstruovat recepturu tohoto legendárního nápoje tak, že spojili tradiční moudrost tibetsko-burjatské medicíny a vědecké představy současné adaptační medicíny. A hle, po dlouhém zapomnění dosáhl fytočaj "Sagan Dailia" svého druhého zrození.

Chcete-li zjistit více nebo se registrujte.


NAHORU

Sagaan Kharaasky – Bílá vlaštovka

Léčivý čaj "Sagaan Kharaasky" je vytvořen z léčivých bylin rostoucích v chráněných oblastech Přibajkalí, Malého moře a ostrova Olchon.
Jeho název v překladu z burjatštiny znamená "bílá vlaštovka". Burjatská legenda hlásá, že žena, která uvidí bílou vlaštovku, zůstane navždy mladá. Léčivé byliny obsažené ve fytočaji "Sagaan Kharaasky" přispívají k normalizaci hormonální rovnováhy v organismu ženy, díky čemuž se zlepšuje stav pokožky, vlasů, nervového a srdečně-cévního systému, normalizuje se menstruační cyklus, výrazně se zmírňují obtíže během klimakteria.

Chcete-li zjistit více nebo se registrujte.


NAHORU

Sheidide Noir – Kouzelný sen

Slova "shedite noir znamenají v překladu z burjatštiny "kouzelný spánek". Právě tvrdý, klidný a síly obnovující spánek má zajistit fytočaj "Shedito noir". Kromě toho tento léčivý nápoj chrání nervový a srdečně-cévní systém před negativními vlivy každodenních stresů.
Receptura fytočaje "Shedito noir" odráží široký a komplexní přístup k léčbě a prevenci jakýchkoli onemocnění, který byl vždy příznačný pro tibetskou a burjatskou medicínu.
Spojení natě srdečníku a balšámu, listů meduňky a máty, kořenů kozlíku zajišťuje uklidňující a mírný uspávací účinek. Přičemž tyto léčivé byliny byly vybrány takovým způsobem a v takovém poměru, aby současně obnovily všechny fáze spánku: fázi usínání, rychlého spánku a povrchového spánku.
Fytočaj "Shedito noir" působí podle unikátního kaskádového principu – nejprve působí jedny byliny, pak druhé a k ránu až třetí, což zajišťuje nejplnohodnotnější spánek. Kromě toho fytočaj "Shedito noir" působí příznivě i na nervový a srdečně-cévní systém, kdy chrání a zvyšuje jejich odolnost proti stresu.
Jak známo, je v mnoha případech právě stres a nervově-emocionální přetížení příčinou srdečně-cévních onemocnění.
Fytočaj "Shedito noir" navíc zvyšuje antioxidační ochranu srdce, má cévy rozšiřující a hypotenzní účinky, zabraňuje poruchám srdečního rytmu vyvolaným stresem.
A nakonec, což je také důležité, fytočaj "Shedito noir" podporuje zlepšení krevního oběhu v mozku a zvýšení aktivity mozku.

Chcete-li zjistit více nebo se registrujte.


NAHORU
1 2